Med vožnjo ponoči se moramo ves čas zavedati vseh nevarnosti, ki jih predstavlja vožnja v takšnih razmerah, in temu v celoti prilagoditi svojo vožnjo. Le-ta marsikomu povzroča težave. Pretirano bleščanje, slabša orientacija, slabše reakcije itd., so nekatere od posledic, ki jih imajo vozniki med vožnjo.

NAPOTKI ZA VARNO VOŽNJO PONOČI:
- Vzemite si čas. Ne vozite, če ste utrujeni. Nočna vožnja je napornejša, zato se prej utrudimo.
- Po nepotrebnem ne vozimo z zasenčenimi žarometi. Kasneje bomo namreč opazili pešce in druge neosvetljene udeležence cestnega prometa ter težje zaznavali prometno signalizacijo.
- Varnostno razdaljo do voznika pred nami povečamo – iz 2 na 3 sekunde.
- Kadar vozi za nami drugo vozilo, zasenčimo notranje vzvratno ogledalo, zunanji pa nekoliko premaknemo tako, da se snop svetlobe ne odbija neposredno v naše oči.
- Ne vozite prehitro: vidljivost je ponoči zmanjšana, zato težje vidite cesto pred vami. Vidljivost pred vozilom je omejena z dolžino snopa svetlobe.
- Pred daljšo vožnjo se dobro naspite.
- Med vožnjo naredite več postankov. Ob zaspanosti se ustavite na primernem mestu (počivališče..) in zadremajte, četudi le za 15 minut .
- Ponoči slabše ocenjujemo hitrost in oddaljenost vozil. Žarometi drugih vozil pa nas slepijo.
Na neosvetljenem delu ceste nas lahko žarometi drugega vozila za trenutek povsem zaslepijo, zato težje in kasneje opazimo neosvetljene ovire na in ob vozišču. Pogled zato usmerimo k robu vozišča in s tem zmanjšamo učinek zaslepitve.